Nefrologia

 

 

 

 

Klucz do sukcesu, to umiejętności

 

 

Umiejętności oraz specjalistyczny sprzęt pozwalają nam zapewnić Państwu jak najlepszą diagnostykę. Szybko, sprawnie, bezboleśnie. Zapisz się już dziś!

O SPECJALIZACJI

 

Nefrologia to nauka o chorobach nerek i układzie moczowym. Zajmuje się internistycznymi (czyli takimi, które nie wymagają operacji) zmianami w czynności nerek, zarówno ostrymi jak i przewlekłymi, zaburzeniami w ich czynności wewnątrz- i zewnątrzwydzielniczej, zakażeniami układu moczowego, tzw. leczeniem nerkozastępczym.

CHOROBY NEFROLOGICZNE

 

Diagnozę stawiana jest nie tylko na podstawie badania moczu, ale i badań RTG, USG, cystografii mikcyjnej etc. Do zadań nefrologa należy nie tylko leczenie osób poważnie chorych, ale i obserwacja pacjentów zagrożonych schorzeniami nefrologicznymi. Wśród chorób nefrologicznych, warto wymienić: stany zapalne układu moczowego, choroby nowotworowe, kamicę moczową, zespół nerczycowy, niewydolność nerek.

 

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE

 

Jeżeli odczuwasz bóle w okolicach nerek lub dostrzegasz dyskomfort np. przy oddawaniu moczu, koniecznie zadzwoń i umów się na wizytę. Leczenie zaczyna się od właściwej diagnozy!

 

Lekarz przyjmujący

dr n. med. Aneta Czupryniak