Liposukcja ultradźwiękowa

VASER LIPO

 

Czasami niezależnie od stylu życia, ćwiczeń i rygorystycznych diet na naszym ciele znajdują się obszary narażone na wzmożone gromadzenie tkanki tłuszczowej. Dzięki, VASER Lipo® możesz mieć teraz ciało, o którym zawsze marzyłaś przy krótkim czasie rekonwalescencji. Jest to aktualnie najnowocześniejsza generacja urządzeń do liposukcji, która w swoim działaniu wykorzystuje łagodne działanie ultradźwięków. Technologia ta pozwala użyć energii ultradźwięków do wyselekcjonowania tkanki i nakierowania na niechcianą tkankę tłuszczową. Pozwala w mniejszym stopniu oddziaływać na otaczające operowany obszar tkanki – nerwy, naczynia krwionośne, tkankę łączną, zmniejszając w ten sposób uraz po zabiegu i przyspieszając rekonwalescencję.

 

VASER Lipo® umożliwia efektywne usuwanie niechcianego tłuszczu z takich obszarów ciała jak m.in:

 • brzuch,
 • talia,
 • kolana,
 • plecy,
 • uda.

 

Pełna rekonwalescencja trwa zaledwie 4 – 12 tygodni!

CENTRUM MEDYCZNE PRZY TEATRZE

KORZYŚCI

Różnica między standardowym zabiegiem, a liposukcją VASER polega na odseparowaniu tkanki tłuszczowej i przetworzeniu jej w emulsję poprzez zastosowanie kaniuli ultradźwiękowej i płynów nasiękowych. To znacznie ułatwia przebieg zabiegu i polepsza jego efekty. Liposukcja VASER wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym – tumescencyjnym. Na korzyść tej formy liposukcji przemawia ponadto:

 • Szybsza rekonwalescencja pacjenta (znieczulenie miejscowe to szybka i pełna samodzielność pacjenta po zabiegu).
 • Mniejsze zapotrzebowanie na leki przeciwbólowe.
 • Minimalna utrata krwi.
 • Zmniejszone zapotrzebowanie na powtórne zabiegi.
 • Przewidywalne wyniki rzeźbienia sylwetki.
 • Znakomita retrakcja (obkurczanie się skóry) z wygładzeniem konturów.
 • Możliwość pozyskania komórek tłuszczowych nadających się do przeszczepienia lub do wyekstrahowania z nich komórek macierzystych.
 • Zwiększona precyzja w modelowaniu wymarzonych kształtów sylwetki.
 • Brak uciążliwych przygotowań do zabiegu.

 


SPRAWDŹ WYZWANIE JEDNEJ Z NASZYCH PACJENTEK

"Wyzwanie liposukcji to kilka dobrych tygodni spędzonych na przygotowanie jak najbardziej wyczerpującego materiału poświęconego przygotowaniu do zabiegu liposukcji, jego przebiegu oraz rehabilitacji tuż po. Serwis podzieliłam na trzy bloki tematyczne. W każdym z nich możecie zobaczyć szereg materiałów filmowych związanych z ich głównym tematem. Specjalnie dla Was nagrałam siebie również w trakcie samego zabiegu. Nie możecie tego przegapić!."

 

WYZWANIE LIPOSUKCJA

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Czas zabiegu może różnić się w zależności od miejsca zabiegowego, ale średnio wynosi ok. 2h.

 

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT?

Pierwsze efekty widać po 1 miesiącu od zabiegu, a finalne po upływie 3 miesięcy od zabiegu. Osiągnięty efekt ma charakter stały.

 

PRZECIWWSKAZANIA

 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • cukrzyca
 • choroby serca
 • ciąża i laktacja

 

ZALECENIA POZABIEGOWE

Po upływie tygodnia od zabiegu należy rozpocząć zabiegi drenujące i ujędrniające celem przyśpieszenia procesu regeneracji tkanek oraz odprowadzania pozostałej tkanki tłuszczowej.

 

SCHEMAT ZABIEGU

1. W tkankę tłuszczową wpuszczane jest znieczulenie nasiękowe.

 

2. Wysokiej częstotliwości drgania generowane przez probówkę VASER powoduje odseparowanie tkanki tłuszczowej i przetworzenie jej w emulsję w połączeniu z płynami nasiękowymi.

 

3. Tłuszcz w postaci emulsji można łatwo usunąć za pomocą specjalnie zaprojektowanej kaniuli VentX lub masażu.

 

4. Podczas procesu gojenia się, Twoja skóra wygładzi się i uzyskasz efekt naturalnej skóry.

 


EFEKTY ZABIEGU (przed i po)

CENA ZABIEGU

Cena uzależniona jest od powierzchni lipolizy. Orientacyjnie powierzchnia jednej rozłożonej dłoni to około 2500 zł, czyli okolica brzucha małego to koszt całkowity ok. 5000 zł, a z bokami - 10 000 zł. W naszym Centrum nie operujemy w trakcie jednego zabiegu więcej niż 25-30% powierzchni ciała. W cenę wliczone jest również ubranie pooperacyjne, a przy większych obszarach, pobyt w Centrum - pierwsza doba pod opieką pielęgniarki i lekarza pod telefonem.

W ramach promocji oferujemy również zniżkę na cykl wymaganych zabiegów pooperacyjnych takich jak drenaż limfatyczny, masaż ciała, fala akustyczna - wszystkie -30%.

 

Ocena powierzchni ciała wg. reguł oparzeniowych ciała:

REGUŁA DŁONI

Dłoń pacjenta (zaciśnięta) - według niej powierzchnia dłoni osoby oparzonej odpowiada 1% łącznej powierzchni jej ciała. Reguła ta służy do oceny rozległości oparzeń ciała u osób dorosłych.

 

REGUŁA "DZIEWIĄTEK" WALLACE'A

Powierzchnia głowy, każdej z kończyn górnych stanowi 9% powierzchni ciała. Powierzchnia przednia tułowia to 18% (9% powierzchnia brzucha oraz 9% powierzchnia klatki piersiowej). Powierzchnia tylna tułowia stanowi również 18% powierzchni ciała. Powierzchnia każdej kończyny dolnej to odpowiednio 18%. Powierzchnia krocza 1%.